Суббота, 04 мая 2024

Жеңіс оты ешқашан өшпейді!

Қазақстан Қарулы Күштерінің 32 жылдығы мен Жеңіс күнінің 79 жылдығын қарсаңында біздің орталықтың кітапханасында "Жеңіс оты ешқашан өшпейді!" іс-шарасы өтті. Бірінші топтың тәрбиеленушілері соғыс жылдарындағы оқиғаларды суреттейтін макеттер жасады: Мәңгілік алау монументі, Жеңіс танктері, әскери және бейбіт тақырыптағы суреттер.
       Әдебиеттерге шолу: Константин Симоновтың «Қаза тапқан батырлар»  өлеңдері мен Ғабит Мүсіреповтің «Қазақ солдаты» поэмалары және т. б.
       Ұлы Отан соғысының батырлары туралы фильм аясында балалар өлең жолдарын, Қазақстанның қаза тапқан батырларының хаттарын: Сталинград қорғаушысының кіші сержанты - Өмірхан Жандырбаевтың ұлы Әбдірахманға, Кеңес Одағының Батыры - гвардия лейтенант Жанғозы Молдағалиевтің хатын әсерлі етіп оқыды.
         Біздің іс-шара астмосферасы бірде-бір оқушыны бей-жай қалдырмады. Бұл мерекеде еріксіз "көзімізге жас аламыз".
       "Өз батырларын құрметтейтін халықты  ғана ұлы деп санауға болады".

К. Рокоссовский.

Салют Победы не померкнет – никогда!

В канун празднования 32-годовщины Вооруженным Силам Казахстана и 79- годовщины Дня Победы в библиотеке нашего центра прошло мероприятие «Салют Победы не померкнет никогда!» Воспитанниками первой группы были сделаны макеты, воспроизводящие события военных лет: монумент Вечного огня, движущиеся танки Победы, рисунки с военной и мирной тематикой.
       Обзор книжной литературы: «Говорят погибшие герои, Константина Симонова стихи и поэмы, Габита Мусрепова «Солдаты с Казахстана» и т.д.
На фоне фильма о героях Великой Отечественной войны, ребята проникновенно читали стихотворения, письма погибших героев Казахстана: Умирхана Джандырбаева- младшего сержанта защитника Сталинграда- сыну Абдрахману, письмо гвардии лейтенанта Жангозы Молдагалиева- Героя Советского Союза.
         Атмосфера, царившая на нашем мероприятии, не оставила равнодушным ни одного воспитанника. Это праздник «со слезами на глазах».
       «Только тот народ, который чтит своих героев, может считаться великим».
К. Рокоссовский.