Четверг, 25 апреля 2024

"Мен Пушкин мен Гогольді оқып, сурет саламын"

Біздің орталықта А.С. Пушкиннің 225 жылдығына және Н.В. Гогольдің 215 жылдығына арналған іс - шаралар айлығы өтті. Шығармашылық мұрасы өмірдің өзі болып табылатын көрнекті данышпандар.
       Пушкин мен Гоголь - орыс мәдениетінің көрнекті қайраткерлері, терең ойшылдар. Н.В. Гоголь мен А.С. Пушкиннің достығы - екі ұлы орыс жазушыларының шығармашылық қарым-қатынасының жоғары үлгісі. Біздің орталықтың тәрбиеленушілері бір ай бойы конкурстар өткізді: "Ертегілер аралы", "Өлеңдер естілетін жол", "Біз оқып, сурет саламыз".
      Бірінші жанұялық топтың, бірінші топтың, төртінші топтың, үшінші топтың тәрбиеленушілерінің: Н.Кузнецова, О.Михаэлис, С.Никитенко, Р.Костюкова және осы байқаудың басқа қатысушылары шығармалары мен эсселерін атап өткім келеді.
     "Біз оқимыз және сурет саламыз" және "Ертегілер аралы" бөлімінде балалар көрнекті жазушылардың шығармалары бойынша суреттер байқауын ұйымдастырды. Балалар ұнаған суреттерді ақпараттық - көрме стендіне іліп қойды: 4-топ, 5-топ, бірінші жанұялық топ.
       Пушкин мен Гоголь шығармашылығы туралы фильмдер тамашалау: ертегілерді, поэмаларды, әңгімелерді, өлеңдерді оқу - бұл даналық пен рухани мұраның жиынтығы, олар ең жақсы моральдық-адамгершілік қасиеттерді тәрбиелейді.

«Я Пушкина и Гоголя прочту и нарисую».
       В нашем центре прошел месячник мероприятий, посвященных 225- летию А.С. Пушкина и 215-летию Н.В.  Гоголя. Выдающихся гениях, чье творческое наследие-это сама жизнь.
       Пушкин и Гоголь- выдающиеся деятели русской культуры, проницательные мыслители. Дружба Н.В. Гоголя и Пушкина А.С.- высокий образец творческого общения двух великих русских писателей. Воспитанниками нашего центра в течение всего месяца были проведены конкурсы:
 «Остров сказок», «Струна, звучащая стихами», «Мы читаем и рисуем».
      Хотелось бы отметить сочинения и эссе воспитанников первой семейной группы, первой группы, четвертой группы, третьей группы: Кузнецова Н, Михаэлис О, Никитенко С, Костюкова Р. И других участников данного конкурса.
В разделе: «Мы читаем и рисуем» и «Остров сказок» ребята организовали конкурс рисунков по произведениям выдающихся писателей. Наиболее понравившиеся рисунки, ребята выставили на информационно- выставочный стенд: группа 4, группа 5, первая семейная группа.
       Просмотры фильмов о творчестве Пушкина и Гоголя: чтение сказок, поэм, рассказов, стихотворений-это совокупность мудрости и духовного наследия, они воспитывают лучшие морально- нравственные качества.