Четверг, 11 апреля 2024

"Бізге ұмытуға рұқсат жоқ!»

Біздің орталықта бірінші топтың тәрбиеленушілері Ұлы Отан соғысының даңқты батырларына арналған өте маңызды іс-шара өткізді.
25 мамырда Кеңес Одағының Батыры, Тәуелсіз Қазақстанның бірінші Қорғаныс министрі Халық Қаһарманы, армия генералы Сағадат Нұрмағамбетов 100 жасқа толады.
19 қазанда Халық Қаһарманы Рахымжан Қошқарбаевқа 100 жыл толады.
1945 жылы 30 сәуірде лейтенант Қошқарбаев өзінің майдандас досы Григорий Булатовпен бірге жаудың қатты атысымен 7 сағат 300 метрді басып өтіп, жеңімпаз армиясынан бірінші болып Рейхстаг ғимаратына жеңіс туын көтерді.
       Тәрбиеленушілер Қазақстанның аты аңызға айналған даңқты батырлары туралы үлкен қызығушылықпен, мақтанышпен айтты.
"Қазақстандықтар - Кеңес Одағының Батырлары" топтамасынан деректі фильмді көру көптеген балалар үшін Ұлы Отан соғысы және оған жерлестеріміздің қатысуы туралы тарихты білуде үлкен жаңалық болды.
      "Өмірде ерлікке әрқашан орын бар.....»
"Батыр-өлімге қарсы өмір сүретін, өлімді жеңетін адам".

«Нам не дано забыть!»

В нашем Центре воспитанниками первой группы было проведено очень значимое мероприятие, посвященное нашим прославленным героям Великой Отечественной войне.
25 мая Герою Советского Союза, Халық Қаһарманы первому министру обороны независимого Казахстана, генералу армии Сагадату Нурмагамбетову исполняется 100 лет.
19 октября Халық Қаһарманы Рахымжану Кошкарбаеву исполняется 100 лет.
30 апреля 1945 года лейтенант Кошкарбаев со своим однополчанином Григорием Булатовым преодолев за 7 часов 300 метров под шквальным вражеским огнем, первыми из армии победителей водрузили Знамя Победы над зданием Рейхстага.
       С большим воодушевлением, гордостью воспитанники рассказывали о легендарных прославленнных героях Казахстана.
Просмотр документального фильма из цикла « Казахстанцы- герои Советского Союза», для многих ребят стало большим открытием в познании истории о Великой Отечественной войне и об участии в ней наших земляков.
        «В жизни всегда есть место подвигу.....»
«Герой- это тот, кто творит жизнь  вопреки смерти, кто побеждает смерть».