Четверг, 28 марта 2024

Достық

Достық туралы барлық уақытта ойлағанбыз, ол туралы ақындар, жазушылар, шаруалар мен философтар өз ойларын жазбаша және ауызша жеткізген.
Біздің үйде «Достық дегеніміз не?» әңгімелер циклі бесінші топ, үшінші топ тәрбиеленушілерімен өтті.
        Достық қанатсыз махаббат деп айтылады, шынайы махаббат қаншалықты сирек болса да, шынайы достық одан да сирек кездеседі.
Әңгіме танымдық және қызықты болды. Әркімнің достық туралы өзіндік тұжырымдамасы бар, тесттер, әңгімелерден үзінділер, достық туралы астарлы әңгімелер қатысқан балалардың әрқайсысын дос болу қиын және қажырлы еңбек, ең алдымен өз бетімен жұмыс істеу туралы ойлауға мәжбүр етті.
Тәрбиеленушілер тіпті достық кодексін жасады, иә, әрине, әр жас тобында достық, адалдық, өзара түсіністік туралы өзіндік түсінік болды, бірақ олардың барлығы бір пікірге келді.
           Достық-сирек кездесетін байлық!

Дружба
        О дружбе размышляли во все времена, о ней письменно и устно излагали свои мысли и поэты, и писатели, и крестьяне, и философы.
Цикл бесед в нашем доме прошел с воспитанниками пятой группы, третьей группы – что такое Дружба.
      Говорят, что дружба – это любовь без крыльев, что как бы ни была редка истинная любовь, истинная дружба встречается еще реже.
Разговор получился познавательным и увлекательным. У каждого свое понятие о дружбе, тесты, отрывки из рассказов, притчи о дружбе, заставили каждого из присутствующих ребят задуматься о том, что быть другом – это сложный и кропотливый труд, работа, прежде всего над собой.
Воспитанники, даже выработали некий кодекс дружбы, да, конечно, у каждой возрастной группы было свое понятие о дружбе, верности, взаимопонимании, но все они сошлись в одном мнении.
      Дружба - это редкое богатство!