Пятница, 15 марта 2024

«Страна Светофория»

"Балаларды қолдау орталығы" кітапханасында  1, 5 және 1 отбасылық топтардың тәрбиеленушілеріне арналған «Жол қозғалысы ережелері» бойынша іс-шара өткізілді. Әңгіме тақырыбы "Бағдаршам елі". Тақырып әрқашан өзекті, өйткені ол өмірмен байланысты. Балалар күнделікті жол ережелерімен кездеседі, олардың маңыздылығы жоғалуыда мүмкін. Сондықтан балаларда қырағылық пен өз өмірі мен денсаулығын сақтау үшін жол ережелерін сақтау қажеттілігін тәрбиелеу қажет. Аталған іс-шараны дайындауда кітапханашы Л.Н. Землянскова 1 топтың жүргізуші тәрбиеленушілері Бикетов Руслан мен Лемов Семен үшін қажетті әдебиеттерді таңдауға көмектесті. Іс-шара барысында тәрбиеленушілермен белсенді диалог жүргізілді. Балалар жолдағы жол қозғалысы ережелері туралы білімдерін бекітті, ұсынылған мәселелерді белсенді талқылады, қорытынды жасады, жұмбақтар шешті, "Жолдағы қауіпсіздік әліпбиі" мультфильмін көрді, "Иә" - "Жоқ" ойынын ойнады. Сабақ соңында "сабақтағы қауіпсіздік техникасы туралы" жадынама ұсынылды.

«Страна Светофория»
           В библиотеке «Центра поддержки детей» для воспитанников 1, 5 и 1 семейной групп было проведено мероприятие по правилам дорожного движения. Тема беседы «Страна Светофория». Тема актуальна всегда, потому что она связана с жизнью. С правилами дорожного движения дети встречаются ежедневно, возможно у них теряется их значимость. Поэтому необходимо воспитывать у детей бдительность и необходимость соблюдать правила дорожного движения для сохранения собственной жизни и своего здоровья. В подготовке данного мероприятия библиотекарь Землянскова Л.Н. помогла подобрать нужную литературу для ведущих воспитанников 1 группы Бикетова Руслана и Лемова Семена. В ходе мероприятия налажен активный диалог с воспитанниками. Ребята закрепляли знания о правилах дорожного движения на дороге, активно обсуждали предлагаемые вопросы, делали выводы, отгадывали загадки, смотрели мультфильм «Азбука безопасности на дороге», играли в игру «Да» - «Нет». В конце занятия была предложена памятка «О техники безопасности на уроке».