Вторник, 12 марта 2024

«Кел, кел көрікті көктем!»

Халық мәдениеті балаларға қызықты, өйткені ол балаларға қол жетімді формаларда: ойындарда, ертегілерде, жұмбақтарда, мақал-мәтелдерде және т.б. берілген. Біздің кітапханада «Масленица» кездесуіне арналған қуанышты іс-шара өтті, бірінші отбасылық және бесінші топтардың тәрбиеленушілері Масленица туралы бәрін: өлеңдерді, ырымдарды, жұмбақтар мен мақал-мәтелдерді біледі.
         Балалар "Масленица" смешарики мультфильмін, бейнефильмді қызығушылықпен тамашалады.
          Масленица-бұл қыс пен көктем арасындағы шекара болып табылатын көңілді мереке. Құймақ пісіріліп, бәліштер, ірімшікпен тоқаштар даярлап, көңілді жорамалдар жасап,  ал соңғы күні барлық аурулар, қиындықтар мен қиыншылықтар отпен кетуі үшін отқа Масленица тұлыбын жағады.

«Красна, ясна, приходи Весна!»
             Народная культура интересна детям, так как воплощена в формах, доступных для детей: в играх, сказках, загадках, поговорках и т.д. В нашей библиотеке прошло радостное мероприятие, посвященное встрече Масленицы, воспитанники первой семейной и пятой групп, знают все о Масленице: стихи, приметы, загадки, поговорки.
Ребята с интересом посмотрели видеофильм, мультфильм со смешариками «Масленица».
          Масленица- веселый праздник, который является границей между зимой и весной. Печь блины, готовить пироги, ватрушки, веселые гадания, гуляния, а в последний день сжигать на костре чучело Масленицы, чтобы с огнем ушли все болезни, беды и невзгоды.